Domácí koláčky s mákem a tvarohem + foto postup

Pure Taste
Pure Taste

  OK RECEPTY - MENU   Pokud se s námi chcete podělit o Vaše recepty, pak je můžete posílat na tento email: okrecepty@gmail.com

Domácí koláčky s mákem a tvarohem + foto postup

Domácí  koláčky s mákem a tvarohem + foto postup Příprava těchto velmi dobrých koláčků není zdaleka tak náročná, jak se vám na první dojem jeví. V pohodě ji zvládnete i vy. Nevěříte? Připravte si náplně den předem a samotné pečení bude pro vás zábavou na 1 hodinu.

Domácí koláčky s mákem a tvarohem - recept

Těsto:

1/2 kg prosáté hladké mouky
2 žloutky
1 kostka (42 g) droždí
2 dl mléka
100 g cukru krupice
1/2 sáčku vanilkového cukru
100 g tuku (asi 80 g másla a 20 g oleje)
rozšlehaný bílek na potření koláčků
kousek másla na potření upečených koláčků

Náplň maková:

100 g mletého máku (dostanete koupit)
1,5 dl mléka
50 g cukru krupice
trošku skořice mleté

Náplň tvarohová:

100 g měkkého tvarohu
30 g mletého cukru
1/2 sáčku vanilkového cukru
1 žloutek

Nejdříve si z uvedených surovin připravíme náplně - postup je uveden zde: Náplň do koláčů, vdolků, buchet, závinů - 7 druhů.

Domácí  koláčky s mákem a tvarohem + foto postupDo mísy dáme prosátou mouku, žloutky, rozpuštěné máslo a olej, vanilk. cukr a větší část uvedeného množství cukru. Do kastrolku dáme mléko, zbylou část krupicového cukru a trošku zahřejeme (mléko musí být jen mírně teplé), rozdrobíme do něj kostku droždí, zakryjeme pokličkou a chviličku (asi 1 - 2 minuty) počkáme, až se nám udělá kvásek (droždí se rozpustí a mírně zpění). Kvásek pak vlijeme do mísy.

Domácí  koláčky s mákem a tvarohem + foto postupVypracujeme těsto (např. ručním el. hnětačem), až se nám po chvilce vytvoří v těstu "puchýře", máme těsto hotové.

Domácí  koláčky s mákem a tvarohem + foto postupMísu s těstem zakryjeme suchou čistou utěrkou a dáme ji na teplé místo kynout (asi na 30 minut).

Domácí  koláčky s mákem a tvarohem + foto postupZ vykynutého těsta větší lžičkou na pomoučený vál klademe kousky těsta, které pak prsty upravíme na kulatou placku, do jejíhož středu dáme lžičku makové náplně, placku uzavřeme a otočíme spojem dolů. Vytvořili jsme bochánek, do jehož středu palcem vytlačíme důlek, do něj pak dáme lžičku tvarohové náplně. Poté nožem koláček nařízneme v 5 místech (jako květinku) zhruba 1,5 - 2 cm od kraje koláčku. Na obrázku zleva doprava...

Domácí  koláčky s mákem a tvarohem + foto postupTakto vytvarované domácí koláčky s mákem a tvarohem přeneseme na plech vyložený pečicím papírem, potřeme je rozšlehaným bílkem a necháme je ještě asi 10 - 15 minut kynout.

Domácí  koláčky s mákem a tvarohem + foto postupMezitím si předehřejeme troubu na 190 - 200° C. Koláčky pečeme dozlatova - asi 13 minut (ale je třeba si je pohlídat - každá trouba peče trochu jinak).

Domácí  koláčky s mákem a tvarohem + foto postupHotové domácí koláčky s mákem a tvarohem po vytažení z trouby potřeme rozpuštěným máslem (cukrujeme až před podáváním).

Domácí  koláčky s mákem a tvarohem + foto postupDobrou chuť, určitě se vám dostane pochvaly, vždyť makové koláčky jsou pochoutkou pro malé i velké!
[Akt. známka: 1,45 / Počet hlasů: 22]
1 2 3 4 5

Vydáno dne 22. 12. 2014 | 15393 přečtení |Vytisknout článek | Pošli tento recept/článek kamarádce, kamarádovi ...Domácí koláčky s mákem a tvarohem + foto postup

Domácí koláčky s mákem a tvarohem, hladká mouka, máslo, tvaroh, mák, cukr

Elektronická cigareta

Odpovědná osoba a majitel webu: Jan Žďárek © 2007-2014 | WEBOVÉ STRÁNKY | Elektronická cigareta | CSDR.cz | RSS kanál - k volnému použití na Váš web | Web site powered by phpRS |