Zapékané vepřové špízy se sýrem + foto postup

Pure Taste
Pure Taste

  OK RECEPTY - MENU   Pokud se s námi chcete podělit o Vaše recepty, pak je můžete posílat na tento email: okrecepty@gmail.com

Zapékané vepřové špízy se sýrem + foto postup

Zapékané vepřové špízy se sýrem + foto postup vepřová kotleta bez kosti
uzená slanina
plátkový sýr (eidam 30%)
paprika (kapie)
grilovací hořčice
sůl, pepř
kostka vývaru
2-3 dcl piva
jehly nebo špejle na špízy

Zapékané vepřové špízy se sýrem + foto postup - recept

Kotlety si nakrájíme na plátky asi tak 1 až 1,5 cm silné. Z plátků dále nakrájíme menší kousky (ideálně čtverečky) asi tak 2 - 3 x 2 - 3 cm.

Zapékané vepřové špízy se sýrem + foto postup Zapékané vepřové špízy se sýrem + foto postupKousky masa osolíme, mírně opepříme a promícháme s několika lžícemi grilovací hořčice. Grilovací hořčici si můžeme i sami vyrobit - do obyčejné plnotučné hořčice vmícháme naše oblíbené koření a můžeme přidat pár kapek oleje (olivového) a pár kapek citrónové šťávy, případně lžičku kečupu (fantazii se meze nekladou). Důkladně promíchané maso necháme 2-3 hodiny odstát v chladnu.

Zapékané vepřové špízy se sýrem + foto postup Zapékané vepřové špízy se sýrem + foto postupJakmile se nám maso zaleželo, nakrájíme si na zhruba stejně velké čtvetečky jako maso (tvar ani velikost nejsou dogma) papriku a slaninu.

Zapékané vepřové špízy se sýrem + foto postup Zapékané vepřové špízy se sýrem + foto postupPak už jen vše napícháme na špejle nebo jehly - střídáme postupně maso, slaninu, papriku.

Zapékané vepřové špízy se sýrem + foto postupŠpízy uložíme do rendlíku , přidáme 2-3 dcl vody, 2-3 dcl piva a kostku vývaru (masox). Pokud nám zbyla slanina nebo paprika, volně ji přihodíme. Dáme zapéct do trouby a pečeme na "půl plynu" asi 45 minut až hodinu.

Zapékané vepřové špízy se sýrem + foto postup Zapékané vepřové špízy se sýrem + foto postupV průběhu pečení můžeme špízy 1-2 x polít vypečenou šťávou, aby nebyly moc suché. Jakmile nám okraje masa začnou tmavnout (asi po těch 50 - 60 minutách), vytáhneme rendlík se špízy ven a poklademe na na špízy plátky sýra. Strčíme zpět do trouby a na "plný plyn" dopékáme asi 10 minut.

Zapékané vepřové špízy se sýrem + foto postup Zapékané vepřové špízy se sýrem + foto postupNo a máme hotovo. Špízy by se měly ihned podávat, jinak nám začne sýr tuhnout, ale nebojme se, minimálně 10-15 minut vydrží vláčný.

Zapékané vepřové špízy se sýrem + foto postupPodávat můžeme jen tak s vekou. Nebo s různými přílohami - asi nejvíce by se k tomu hodily hranolky nebo kroketky a zeleninová obloha. Můžeme maso přelít i výpekem, je moc dobrý. Tak dobrou chuť.

Zapékané vepřové špízy se sýrem + foto postup


[Akt. známka: 2,18 / Počet hlasů: 38]
1 2 3 4 5

Vydáno dne 04. 02. 2014 | 23064 přečtení |Vytisknout článek | Pošli tento recept/článek kamarádce, kamarádovi ...Zapékané vepřové špízy se sýrem + foto postup

Zapékané vepřové špízy se sýrem + foto postup, špíz

Elektronická cigareta

Odpovědná osoba a majitel webu: Jan Žďárek © 2007-2014 | WEBOVÉ STRÁNKY | Elektronická cigareta | CSDR.cz | RSS kanál - k volnému použití na Váš web | Web site powered by phpRS |