Kuřecí pánev s lesními houbami + foto postup

Pure Taste
Pure Taste

  OK RECEPTY - MENU   Pokud se s námi chcete podělit o Vaše recepty, pak je můžete posílat na tento email: okrecepty@gmail.com

Kuřecí pánev s lesními houbami + foto postup

Kuřecí pánev s houbami + foto postup lesní houby
kuřecí maso (prsíčka)
slanina
klobása
sojová omáčka
olej
sůl, pepř

Kuřecí pánev s houbami + foto postup - recept

Druhý recept s houbami z podzimního lesa (včera nasbírané, plný košík suchohřibů a bedel + 2 krásné praváky) je minutkový - s kuřecím masem, klobáskou a slaninou.

Nejprve si svaříme houby. Houby očistíme, okrájíme případné nehezké nebo červivé části hub a nakrájíme je na větší kousky. Vložíme do hrnce, osolíme a zalejeme studenou vodou.

Kuřecí pánev s houbami + foto postup Kuřecí pánev s houbami + foto postupPřivedeme k varu, 10 minut povaříme a slejeme. V cedníku propláchneme studenou vodou. Necháme okapat. Na 2 porce hotového jídla budeme potřebovat asi 20 dkg svařených hub. Zbytek si můžeme zamrazit.

Kuřecí pánev s houbami + foto postup Kuřecí pánev s houbami + foto postupNakrájíme na větší kousky slaninu (asi 10 dkg) a 1/2 klobásky (čabajka, gombasecká...). Slaninu jsem dal oravskou - nemá chybu :-)

Kuřecí pánev s houbami + foto postup Kuřecí pánev s houbami + foto postup1 kuřecí prsíčko nakrájíme rovněž na větší kousky. Větší stroužek česneku nasekáme na drobno.

Kuřecí pánev s houbami + foto postup Kuřecí pánev s houbami + foto postupV pánvi rozehřejeme lžíci oleje. Přidáme klobásku a slaninu. Počkáme, až pustí šťávu (tuk) - asi tak 2 minutky a přidáme česnek. Promícháme a jakmile česnek zavoní...

Kuřecí pánev s houbami + foto postup Kuřecí pánev s houbami + foto postup... přidáme kuřecí maso a za chviličku (1 minutka) i houby.

Kuřecí pánev s houbami + foto postup Kuřecí pánev s houbami + foto postupMícháme a restujeme 10 minut na docela prudkém ohni, ke konci přidáme sojovou omáčku - dle chuti. Já dávám asi 2 polévkové lžíce. Prohřejeme a můžeme podávat. S čímkoliv, třeba i s chlebem.

Kuřecí pánev s houbami + foto postup Kuřecí pánev s houbami + foto postupUpozorňuji, že to není žádná dietka :-)))

Kuřecí pánev s houbami + foto postup[Akt. známka: 2,17 / Počet hlasů: 6]
1 2 3 4 5

Vydáno dne 15. 07. 2017 | 6545 přečtení |Vytisknout článek | Pošli tento recept/článek kamarádce, kamarádovi ...Kuřecí pánev s lesními houbami + foto postup

Kuřecí pánev s houbami + foto postup

Elektronická cigareta

Odpovědná osoba a majitel webu: Jan Žďárek © 2007-2014 | WEBOVÉ STRÁNKY | Elektronická cigareta | CSDR.cz | RSS kanál - k volnému použití na Váš web | Web site powered by phpRS |