Zapékaná paprika se sýrem + foto postup

Autor: redakce <okrecepty(at)gmail.com>, Téma: Zelenina, Vydáno dne: 12. 06. 2015

Zapékaná paprika se sýrem + foto postup paprika
sýr (eidam)
česnek
sůl, olivový olej
Zapékaná paprika se sýrem - recept

Zapékané pariky se sýrem jsou vhodné jako teplý předkrm nebo malá večeře.

Omyté a očištěné papriky nakrájíme na 1/4.

Zapékaná paprika se sýrem + foto postup Zapékaná paprika se sýrem + foto postup3-4 stoužky česneku prolisujeme v lisu na česnek - nebo je utřeme. Na rendlík nalejeme olivový olej - 3-5 lžic.

Zapékaná paprika se sýrem + foto postup Zapékaná paprika se sýrem + foto postupČesnek dáme na mírně rozehřátý olej a rozprostřeme jej po celé pánvi. Na mírném ohni jej chvíli opékáme (1-2 minuty) - než začne intenzivně vonět.

Zapékaná paprika se sýrem + foto postup Zapékaná paprika se sýrem + foto postupPapriku mírně osolíme a opečeme zlehka z obou stran - tak 5 minut na každé straně. Vše na mírném ohni - aby nám nezčernal a nezhořkl česnek.

Zapékaná paprika se sýrem + foto postup Zapékaná paprika se sýrem + foto postupRendlík s paprikami dáme do trouby a pečeme asi 20 minut ve středně vyhřáté troubě. Zatím si nastrouháme asi 10 až 15 dkg tvrdého sýra - může být ale třeba také niva.

Zapékaná paprika se sýrem + foto postup Zapékaná paprika se sýrem + foto postupPo 20 minutách pečení vytáhneme rendlík s paprikami z trouby. Papriky obrátíme a lžičkou sebereme opečený česnek a dáme jej na papriky.

Zapékaná paprika se sýrem + foto postup Zapékaná paprika se sýrem + foto postupPotom zasypeme papriky sýrem - snažíme se dávat sýr jen na papriky - stejně nám sýr přeteče i mimo ně.

Zapékaná paprika se sýrem + foto postupDáme vše zpátky do trouby a pečeme ještě asi 10 minut - a můžeme trochu "přidat plyn". Po 10 minutách vytáhneme z trouby a můžeme podávat.

Zapékaná paprika se sýrem + foto postupPapriky jsou docela mastné - proto doporučuji těm, kteří mastné moc nemusí, papriky "odmastit" papírovými ubrousky.

Zapékaná paprika se sýrem + foto postup