Rychlá mléčná polévka + foto postup

Autor: redakce <okrecepty(at)gmail.com>, Téma: Ostatní polévky, Vydáno dne: 12. 06. 2015

Rychlá mléčná polévka + foto postup mléko
brambory
sůl, nové koření, bobkový list
hladká moukaRychlá mléčná polévka - recept

Takže když rychlá polévka, tak dneska opravdu rychle a stručně...

Míry a váhy - dle velikosti hrnce. Oloupané a na malé kostky nakrájené brambory vložíme do hrnce. Množství - tak asi do půlky hrnce. Zalejeme vodou tak, aby hladina byla tak 1 cm nad bramborami. Přidáme 5 kuliček nového koření a 3 lístky bobkového listu a osolíme - stačí trochu, dosolit ji můžeme vždycky.

Rychlá mléčná polévka + foto postup Rychlá mléčná polévka + foto postupPřiklopíme pokličkou (dáváme ji na šikmo, aby nám hrnec nepřetekl) a zavaříme. Brambory vaříme tak dlouho, až jsou skoro měkké.

Rychlá mléčná polévka + foto postup Rychlá mléčná polévka + foto postupJakmile brambory začnou měknout, přilejeme mléko (polo nebo plnotuk) a to až po okraj hrnce. Přivedeme k varu a 2 -3 muinutky povaříme. Mezitím si rozmícháme 1-2 (dle množství polévky - na 1,5 l hrnec stačí 1 velká lžíce) polévkové lžíce hladké mouky s trochou mléka.

Rychlá mléčná polévka + foto postup Rychlá mléčná polévka + foto postupPřelijeme mouku s mlékem přes malé sítko a polévku na mírném ohni dovaříme - asi 10 minut.

Rychlá mléčná polévka + foto postup Rychlá mléčná polévka + foto postupCelá polévka by i s oloupáním brambor měla být hotova tak do 30 minut. Hotovou polévku si na talíři každý dosolí a doporučuji přidat kapku octa - má pak úplně jinou chuť.

Rychlá mléčná polévka + foto postup